Bugün HDP’li vekillerin gözaltına alınıp, bir kısmının tutuklanmasından sonra AB, ABD, K.Irak v.s. tepkiler geliyor. Bu ülkeler “demokrasi” açısından Türkiyeyi eleştiriyorlar.

Hatırlarsanız ABD Irak’a “demokrasiyi getirmek” için askeri harekatlar yapmıştı.. Çok düşkündür ABD demokrasiye…

Bugün Belçika mahkemesi “terör örgütü pkk” için beraat kararı verirken gerekçeyi şöyle açıkladı: “pkk silahlı mücadele yapmakta, terör örgütü değil.” Bu skandal gerekçe için bir şey yazmaya değmez.

Türkiye’deki bütün terör örgütlerini KORUMASINA ALMIŞ OLAN Almanya’da HDP’lilerle ilgili Türkiye’yi tehdit eden bir açıklama yaptı. En komiği abd’den geldi; ABD bir taraftan pkk’nın Suriye kolu ypg’ye ve pkk’ya her türlü lojistik desteği verirken ve Suriye’de ypg benim ortağımdır (yani onlar ABD çıkarları için ölüyorlar) derken Türkiye’deki demokrasiden endişelerini açıkladılar. Şu ABD’YE BAYILIYORUM. Nasıl demokrasi aşkı böyle..

hdp’Lİ VEKİLLERİN GÖZALTINA ALINMASINI POLİTİK OLARAK ELEŞTİREBİLİRSİNİZ. ANCAK YAPILAN iş; SADECE TÜRK HUKUKUNA GÖRE “MAHKEME ÇAĞRILARINA GİTMEYENLERİN kanun gereği” POLİS MARİFETİ İLE mahkemeye çıkarılmalarıdır. Yani kanun uygulanmıştır. HDP ”Mahkemeye gitmeyeceğiz” diyerek zaten bunun bu şekilde gerçekleştirileceğini biliyordu. O zaman hedefleri neydi Türkiye’ye sorun çıkartarak? SORULMASI GEREKEN SORU BUDUR.

2015’te terör örgütüne karşı başlatılan askeri tedbir ve müdahaleler, pkk’nın HENDEKLERE GÖMÜLMESİ, HDP’ye ve terör örgütüne büyük darbe olmuştu. Daha önemlisi bu müdahale ile psikolojik üstünlüğünü ( bölge halkı üzerinde) terör örgütü kaybetmişti. Hatırlarsanız ” sokaklara çıkın” çağrısına bölgedeki vatandaşlarımız UYMAMIŞLARDI. PEŞİNDEN ” KAYYUM ATAMALARI ile ” ÖRGÜT VE PARTİ ÇOK ÖNEMLİ MALİ VE LOJİSTİK DESTEĞİNİ DE KAYBETTİ. Hatırlarsanız bu hafta başı Diyarbakır’daki belediyeler önce çöpleri toplamazlarken iki gün sonra çöpleri toplamaya başladılar. Kayyum ataması ve belediyelerin hizmetleri yeniden başlatması İKİNCİ BÜYÜK PSİKOLOJİK DARBE OLDU terör örgütüne ve hdp’ye. Çünkü teröristler verdikleri büyük kayıplarla panik halindelerdi, örgüt üst yöneticileri ” telsizde ağlıyorlardı”. Bizi ABD ve AB destekliyor, kimse bize dokunamaz AFRA-TAFRASI VE UKALALIĞINDAKİ HDP YÖNETİCİLERİNİN GÖZALTINA ALINMALARI VE BİR KISMININ TUTUKLANMASI İLE üçüncü psikolojik darbe oldu TERÖR ÖRGÜTÜNE.

TERSİNDEN BAKILACAK OLURSA ” BÖLGE HALKInın KORKUDAN DESTEK VERDİĞİ ( Kİ BU KORKUSUNDA HAKLIYDI) ”TERÖR ÖRGÜTÜNE KARŞI çok uzun yıllar sonra ilk defa gerçek anlamda KENDİ DEVLETİNİ YANINDA GÖRDÜ. Şimdi ne HDP ne de terör örgütü bölgedeki VATANDAŞLARIMIZDAN destek alamıyorlar. İşte estirilmeye çalışılan rüzgar ve çıkartılmaya çalışılan gürültünün asıl nedeni budur.

Elbette ABD ve AB’nin bazı ülkeleri ” gerektiğinde Türkiye’ye karşı DEĞERLENDİRECEKLERİ bazende DEĞERLENDİRDİKLERİ ” örgüt ve partiyi yalnız BIRAKMAYACAKLARDIR. Bizler yarından itibaren BAŞLATILACAK algı operasyonlarına, propagandalara, protestolara -belki de protestocular içindeki GAZETECİ KİMLİKLİ YABANCILARA- dikkat edelim. Adına STK denilen bazı kuruluşlara dikkat edelim. Mesela bugün disk VE kesk GÖZATILARI VE TUTUKLAMALARI PROTESTOYA hemen KATILDI. HATIRLARSANIZ İSTANBUL TABİPLER ODASI BAŞKANI DA PKK’YA KARŞI BAŞLATILAN OPERASYONLARI protesto için açlık grevine başlamıştı.

Kiralık yazanlara da dikkat edelim, Televizyon kanallarında dolaştırılacak olanlara da… İYİ ORGANİZE OLDUKLARINI BİLİYORUZ bu STKların.

Tekrar hatırlatalım; Yapılan iş; Mahkeme çağrısına uymayanların, Kanun gereği ”polis marifetiyle ” mahkemeye çıkartılmasıdır. Milletvekili olmak kanunlara UYMAMAK anlamına GELMEZ.

Böyle bir hakları ” yasal olarak” YOKTUR.

Bu arada FETÖ OPERASYONLARI GÜNDEMDEN DÜŞER Mİ NE DERSİNİZ!!!!! Belki böyle bir hesap vardır.. Komplo teorisi mi kurdum??? 15 Temmuz’da ki pkk- fetö işbirliği ispatlanınca böyle bir düşünce geldi aklıma….