Ergenekon adı verilen( ve bana göre ismi özellikle seçilmiş) bir konu var. Son zamanlarda adına itirafçı denilen kişiler çok kullanılıyorlar. Kimdir bunlar? PKK’lı teröristken askere, vatandaşlarımıza kurşun sıkanlar. Sonra bunlar pişman olmuşlar… Peki şehit olanlar…?

Faili meçhul denilen cinayetlerde bunların ifadeleri ile değişik yerlerdeki çukurlar aranıyor. Şu soru aklımıza gelmiyor mu: Bu cesetler teröristlere aitse ve askerden kaçarken ölü veya yaralıları buralara kendileri atmışlarsa?  Zaten yerini bilen eski terörist yeni itirafçı orayı göstererek geçmişin intikamını alıyor olamaz mı?   PEKİ, BU TÜR İNSANLARIN LAFI İLE HAREKET EDİLİR Mİ?

Düşünün terör örgütü ile savaşan bir subayımıza öldürdüğü teröristin çocuğu faili meçhulden yararlanarak dava açıyor (07.06.2009 TV 8 Haberler). Teröristlerle girdiği çatışmada yaralanan ve emekli edilmek zorunda kalınan, ŞEREF MADALYASI ile ONURLANDIRILAN bir üsteğmenimiz terörist kabul edilip Ergenekon sanığı olarak yargılanıyor. BİR İNSAN HEM KAHRAMAN HEMDE TERÖRİST OLABİLİR Mİ AYNI ANDA? Cevabı için zeki olmaya gerek yok değil mi?

BU TÜR HABERLERİ nedense HEP AYNI GAZETEDEN ÖĞRENİYORUZ: Taraf. NEYİN TARAFI ACABA? Hazır konu açılmışken sorayım? Başka ülke(ler)den pasaportunuz VAR MI?    Aklıma takılan bir soru daha var: ABD’nin TÜRKİYE MUHABİRİ (…) pardon bir gazetemizin ABD muhabirliğini de yapmış olan YASEMİN ÇONGAR bir Amerikalı ile mi evli? Kocası ne iş yapar?

Aşağıdaki sorularla bitiriyorum:

— TÜRKİYE’DE KAÇ TANE Amerikan üssü bulunmaktadır? NERELERDE?(GERÇİ BİLEN BİLİYOR)

— Türkiye’de suç işleyen bir Amerikalı görevli ülkemizde YARGILANABİLİR Mİ?

Şimdi diyeceksiniz ki: “konuyu nereden nereye getirdin?”  HAKLISINIZ. Fakat makro düşünür müsünüz?