1. İsrail’in Gazze saldırısına tepki gösteriyor gibi gözüken Sayın Başbakanımız ABD’de aldığı “üstün hizmet ve cesaret” madalyasını NİÇİN geri vermiyor?
 2. CHP’nin; TBMM’nin İsrail’i kınama teklifini AKP geri çevirdi. NİÇİN? (13.01.2009 , Düşünme Zamanı, ART TV)
 3. Sayın Başbakan “BOP” un eşbaşkanıyım dedi. Niçin bu başkanlığı bırakmıyor?
 4. George W. Bush “Haçlı seferleri başladı” dedi. Haçlı Savaşları’nın siyasi nedeni Türkler’e karşı Dini gerekçesi Kudüs’ü Müslümanlardan almaktı.

Eş başkan buna niçin tepki göstermedi?

 1. Eşbaşkanlık, madalya, TBMM’de İsrail’in kınamanın engellenmesi ve İsrail’in Gazze saldırılarından hemen önce İsrail Başbakanı’nın Türkiye ziyareti BİRLİKTE DÜŞÜNÜLÜRSE bu saldırılardan HABERSİZ OLDUĞUMUZ düşünülebilir mi? Gerçekten habersiz isek İsrailliler Türkiye’yi ciddiye almıyor demektir. Ciddiye alınıyorsak R. Tayyip Erdoğan’ın İsrail’e sert mesajları düşünüldüğünde OYUNA GETİRİLDİK demektir? Bir ülkeyi oyuna getirmek NE CESARET?
 2. Eşbaşkanlık, madalya birlikte düşünüldüğünde şu soruyu sormak gerekiyor:

Ergenekon Davası’nın asıl hedefi bilgi kirliliği ve zihin karışıklığı yaratılarak GERÇEK GÜNDEM’İ SAKLAMAK MI?

GERÇEK HEDEFLER NELERDİR?

Gerçek hedef, Türkiye’de düşünce, orduya güven, hukuk, politikada KARIŞIKLIKLAR çıkarıp Kudüs’ün durumu ve Kuzey Irak’taki yeni oluşuma (ve Mesut Barzani’ye) tepkiyi engelleme isteğimi?

İkinci GERÇEK hedef, Kürt, Alevi, Ergenekon, Kürtçe TV vs ile halkı AYRIŞTIRARAK Türkiye’yi önce EYALETLERE bölmek (TSK’yı da etkinsizleştirerek) sonra da Güneydoğu ile K. Irak’ın işbirliğini sağlamak mı?

Buradaki Hedef Nedir?

Kuzey Irak – Güneydoğu işbirliği gerçekleşirse Kuzey Irak’ta yeni oluşumdan sonra İsrail’in güvenliği, ABD’nin “ileri karakol oluşturması sağlanacak, bu iki devletin Türkiye’ye BAĞIMLILIKLARI azalacaktır. Ayrıca her zaman Türkiye’yi karıştıracak bir konuları olacak.

 1. Dini ağırlıklı yayın yapan TV’ler (Meltem TV hariç) SİZCE NEDEN İsrail’i gerçekten protesto eden yayınlar YAPMIYORLAR? Düşünebiliyor musunuz Fethullah Gülen bile sadece on bin dolar yardım yapıyor. Sonra da yardım kampanyaları.
 2. Boğazlayan Kaymakamı Kemal Bey’in yerine şimdi ULUSALCILAR MI KONULDU?
 3. Ergenekon ismi özellikle mi seçildi? Çünkü, Ergenekon Türklerin DİRİLİŞİDİR.

Şimdi “Gizli İkna Teknikleri” ile Türk Ulusu’nun bilinçaltına bir şeyler mi ŞIRINGA ediliyor?

Ergenekon’a Soroscu vakıflar ve ABD’ci basının yaklaşımına DİKKATLE bakalım. İRKİLİRSİNİZ. Ama onlar irkilmenizi değil, TİTREMENİZİ hedefliyor. Çünkü, İrkilmek; uyanmayı, titremek; korkuyu, sinmeyi sembolize eder.

 1. O. Pamuk, Y. Kemal gibi Kürt ve Ermeni konularında her fırsatta konuşan edebiyatçılarımız Ergenekon için niçin suskunlar? Gazze konusunda İsrail’i protesto etmeleri gerekmez mi İnsan Hakları şampiyonlarımızın!
 2. Kim ki hangi siyasi görüş veya meslekte olursa olsun “ÖNCE TÜRKİYE” demeli; ulusalcılık odur ki, kendisi ailesi ve ülkesi için görevini en iyi şekilde yapmaktır.

Ergenekon’a bakıyorsunuz ulusalcılar TASFİYE ediliyor.

Gazabete bakın ki, İbrahim Şahin’e hapis cezası verilmesini sağlayan Sabih Kanadoğlu, İbrahim Şahin’le birlikte anılıyor.

Sabih Kanadoğlu evinin aranacağını nereden öğreniyor biliyor musunuz? Televizyonlardan (15.01.2009, Arena). Dünyanın hiçbir ülkesinde evinin aranacağını TV’den öğrenen yoktur. Buna komedi, saçmalık hata veya başka bir isim bulamazsınız. Demek ki amaç KAFA KARIŞIKLIĞI oluşturmak. Sade vatandaşa “vay be” denilmesini sağlamaktır.

 1. Yasalara göre hazırlık soruşturmaları GİZLİDİR. Ergenekon’u herkes biliyior. Savcılık niçin engelle(ye) miyor? Bilgileri kim servis ediyor?

Savcılar yayın yasağı niçin koy(a) mıyor? Yani her gün SUÇ İŞLENİYOR. Bunun cevabı birinci hedefte. Düşünün Yenikent’te kazı yapılacak. Savcı ve polisten önce TV araçları ORADA naklen yayın için hazır bekliyor. Yani, YÖNLENDİRME AÇIK…

Henüz suç ispatlanmamasına rağmen bazı medya organları şöyle anons yapıyor: Ergenekon Terör Örgütü.

 1. “Harun gibi geldim, Karun gibi gitmeyeceğim” sözünü sizce sayın T. Erdoğan başardı mı? (12.01.2008, Star TV, Saadet Partisi Genel Başkanı)
 2. DTP, PKK’ya siyasi destek veriyor. DTP’yi Barzani destekliyor. Barzani’nin koruyucusu İsrail. İsrail’in destekçisi de ABD. Yani; PKK    DTP   K. Irak Yönetimi    İsrail     ABD

(1.    ve 2. hedefleri tekrar okuyalım)

1990’larda 1995’lerde iki timle Kuzey Irak’a giren Türk Askeri 2009’da ORDUSU ile GİREMİYOR.

Demek ki, T. Özal dahil 2009’a kadar Türkiye’yi yönetenler HATALAR YAPMIŞLAR.

Halk neyle uyutuldu bu arada: Türban, İmam Hatipler, Futbol ve ABD müdahalesi ile ekonomik kriz.

ERGENEKON OLMASA İDİ TÜRK ULUSU ŞUNLARI KONUŞACAKTI

 1. K. Irak’ta kurulan Kürt Devleti
 2. Hükümetle Mesut Barzani işbirliğini
 3. Kıbrıs’ta KKTC’nin Tükettirilip, Güney Rum Kesimi’nin GÜÇLENDİRİLDİĞİNİ
 4. %40 lardaki enflasyonun – halkı SAF yerine KOYUP – %8 – 9 diye AÇIKLANDIĞINI
 5. Terör örgütü ile ARTAN ÇATIŞMA haberlerini. Ancak medyada haber OL(A)MIYOR.
 6. ABD, İsrail ve M. Barzani’nin PKK’ya desteklerini
 7. Cumhuriyet’in kuruluş felsefesi ile BOP eşbaşkanlığının HİÇ UYUŞMADIĞINI
 8. Borsa’nın %82’sinin, Bankaların %49’unun YABANCILARIN KONTROLUNDA olduğunu
 9. Genç nüfusumuzun İYİ YETİŞTİRİLMEDİĞİNDEN toplumsal güç değil, gelecekte sosyal CANLI BOMBA OLMAYA HIZLA GİTTİĞİNİ

10.Hangi siyasi fikir veya meslekte olursa olsun, Türkiye’de ANTİ-AMERİKANCILIĞIN GÜÇLENDİĞİNİ, AB’ye üyelik isteği oranının DÜŞTÜĞÜNÜ

11.Türkiye’de etnik köken ve mezhep üzerinden AYRIŞTIRILMA POLİTİKASI yapılıyor olduğunu

12.İran’ın Türkiye için ÇOK ÖNEMLİ olduğunun FARK EDİLMESİNİ ve bunun değerini

13.Ülkeyi yöneten Başbakanımızın bazı şehirlere yüzlerce polis asker ve zırhlı araçlarla girebildiğini, konuşabildiğini

14.Yerel seçimler öncesi seçmen kütükleri listesi REZALETİNİ,

15.Her konuda CART – CURT görüş açıklayın TÜSİAD’ın Ergenekon veya İsrail – Gazze konusunda SUSUVERDİĞİNİ,

16.İşsizliğin, gizli işsizler hariç %13’ e ulaştığını düşünen 74 milyonluk ülkede 9 milyon iki yüz bin işsiz var. Bunun tehlikelerini açıklamaya gerek bile yok.

 1. Türkiye Cumhuriyeti Devleti; ekonomik olarak Dünya Bankası’nın, Mali olarak IMF’nin, Dış İşleri’nde ABD’nin, İçişleri ve hukuki düzenlemelerde AB’nin kontrolü altındadır.
 2. Türkiye’de faaliyet gösteren ancak bütçesini Soros’un, Ofer’in karşıladığı adına sivil toplum kuruluşları denilen vakıflar.

SAHİ ERGENEKON NEYDİ? ANLATABİLDİM Mİ?