a- DTP niçin kapatıldı? Şiddet olaylarından. Hiçbir DTP vekili çoluk-çocuğun sokaklara yollanmasına, önlerinde on yedi yaş civarında bir çocuğun peşinde  “okulda olması gerekirken’’  sokaklarda olmasına bakıp “ne işi var bu çocukların burada, hadi doğru okula’’ demedi. Sonrası daha kötü “Biz terörist başından emir aldık, istifa etmiyoruz” diyebildiler. Varlık sebepleri terör olunca itaat şart tabii (Bölgeye, bölge halkına, ülkeye verdikleri zararlar düşünürsek bunun demokrasi ile ne alakası var? ).

b-  Açılım, AKP tarafından çok doğru bir düşünce ile başlatılmış ve TERÖR ÖRGÜTÜNÜ BİTİRMEK İÇİN planlanmıştır. Ancak muhalefeti açılıma katılmaya mecbur bırakabileceği halde yanlış taktikle adeta kucağında ateş topu bulmuştur. Terörden mevki, servet, güç elde edenlerin ve kronik karşı çıkanların olacağı zaten beklenen bir şeydi. Beklenen başka bir şey ise terör örgütünün özellikle teröristlerin GÖSTERMELİK TESLİM OLUŞLARINDA bunu örgüt propagandası olarak kullanacaklarıydı. Hükümet bunu nasıl tahmin edemedi hayret. O kadar uzman, danışman, ÇOK BİLENLER.

c- Terörist başının şu günden sonra tek bir hedefi vardır; İMRALI’DAN ÇIKMAK. Milletvekillerine istifa etmeyin demesi de bundandır. Çünkü bu vekiller onun Meclis’teki sesi rolünü oynamaktalar. İstifa ederlerse  VEKİL OLMANIN  AYRICALIKLARINDAN MAHRUM OLACAKLARI gibi ‘’seste’’ kesilecektir. Ayrıca terörist başı ve DTP milletvekilleri gündemden düşeceklerdir. Öyle ise istifa etmemelidirler.

Önemli olan İmralı’dan çıkmak olduğuna göre; ne okul yerine zorla peşine TAKTIRDIKLARI ile sokaklara giden çocuklar (yani aslında çocuklar bilerek gitmiyorlar ve ailelerde KORKUDAN çocuklarının götürülmesine karşı çıkamıyorlar), ne boşa giden ülke kaynakları, ne yaralananlar, ne ölenler, ne de örgüt önemli tükürdüğümün öcalan’ı için.

d- Sedat LAÇİNER’in TRT-2’de ( 30.12.2009, saat; 22.15)  ifadesine göre terör örgütünün yıllık geliri 1.5 MİLYAR dolar. Türkiye’de kaç holdingin böyle dev kazancı var? Daha önemlisi terörist başı hangi sermaye ile kurmuştur bu holdingi? Yanıt, 0 (sıfır)’dır. Sıfır sermaye ile kurulan bir holding yani terörist başı için kaç kişinin öldüğünün önemi olur mu?

e- Zannediliyor ki, yüz binler sokaklarda, eylemlerde. Oysa belki bin kişi. Fakat sürekli dolaştıkları için sanki kalabalıkmış gibi görülüyor. Ellerinde de silahlar. Gündüz kolayda gece ne olacak? Devlet her eve bir poliste veremez, terörist korkusundan ‘’ kepenk açılmayacak’’ denilince açamıyor dükkanının kepenklerini esnaf. Görüntüde esnaf eyleme destek vermiş gibi gözüküyor. Oysa asıl neden KORKU.  Dikkat edin, bölgenin değişik illerinin ticaret ve sanayi odalarının başkanlarına çok dikkatli konuşuyorlar. Neden çekiniyorlar Sizce??? Aynı şeyi düşünüyoruz…

f- DTP; terörist başı ile terör örgütü arasına sıkışmıştır. Burada şöyle düşünebilirsiniz; örgütün başı zaten o değil mi?  Örgütte ona bağlı. Evet ancak UZAKTAN KUMANDA İLE. Uzaktan kumanda olunca TAM KONTROL OLMAZ. Alttan alta LİDERLİK ve GÜÇ ÇATIŞMASI DA BAŞLAR. Örnek verelim; Yıllardır inlerde yaşayan  ….YILAN var. Ona tam itaat ettirebilir mi şu anda terörist başı? İşin siyasi kısmı içinden buradan düşünelim.

g- Terör örgütü; Türkiye, ABD, Irak’ın aralarında anlaştıklarını ve tasfiye edildiğini görüyor ( bu kararı da dünkü aşiret reisleri Talabani ve Barzani onlara iletmiştir zaten, timsah göz yaşları ile. Ah Benim Kürt vatandaşlarım, dün İngilizler petrol için Şeyh Sait İsyanı’nda seni kullandılar, bugünde Irak’ın petrolleri için Türkiye’ye karşı (Musul ve Kerkük’teki Türkmenler ve diğer nedenler) ABD seni kullanıyor, daha bitmedi sırada İsrail ve Almanya var… ağalar maraba olarak kullandılar, şıhlar mürit diye kullandılar, senin kızlarını okula göndermediler ki uyanmasınlar, kan davası icat ettiler ki YANIMIZDAN KIPIRDAYAMASINLAR, fabrika, yol YAPTIRMADILAR Kİ  bu yüzyılda bile çağdaş köle olsunlar ama fark etmesinler. Çünkü yol olursa GİDERLER, GÖRÜRLER, UYANIRLAR. Televizyona niye karşı şeyhler, ağalar sanıyorsun. Gerçekten de gavur icadı (!) olduğu için mi? Kendi çocukları niçin mutlaka üniversite bitiriyorlar, hatta yabancı kadınlarla  evleniyorlar? Şimdi de ağaların bir kısmı Devletten yana bir kısmı terör örgütünün yanında yer alarak SENİN KANINLA GÜÇ MEVKİ, SERVET KAZANIYORLAR. Bazıları da TBMM’de. Sen nerdesin? Dağlarda. Soğuk ve korkudan TİTRİYORSUN. Ama kaçamıyorsun. Onlar nerde? Sıcak odaları, rahat koltuklarında, birisi de İMRALI’da GÖBEĞİNİ KAŞIYOR. Bedeli ne? Senin Kanın).

ı -01. 01. 2010 tarihi itibari ile ‘’ T.B.M.M’ de HER ŞEY KONUŞULUYOR. Konuşulamayan –aklınıza ne gelirse- ne var söyleyebilir misiniz? Yani Türkiye demokraside çok yol almıştır ve geri adımda mümkün değildir.

i- KCK operasyonunda USUL DOĞRU DEĞİLDİR. Polisin sabaha karşı baskınlarla bölgedeki bazı insanları gözaltına alması ( bu insanlar zaten bir yere gidecek olmadıklarına göre) yöntemi gereksizdi. Tabii burada kastettiğim emniyet kuvvetleri değil, Onlar sadece kendilerine verilen emri uyguladılar. Emri verenler isteselerdi GÜNDÜZDE gözaltı yapabilirlerdi.

j- Terör örgütü;  İRA, BASK veya FKÖ gibi milliyetçi bir örgüt değildir. Böyle olsaydı bizzat terörist başı Kürtlerle ilgili hakaret içeren sözler söylemezdi, geçmişte. Terör örgütü UYUŞTURUCU TİCARETİ ve KAÇAKÇILIĞA ANGAJE OLMUŞ BİR TERÖR ÖRGÜTÜDÜR.

k- Açlığın, işsizliğin yüksek oranlarda olduğu bir bölgede ‘’ ne yaparsanız yapın’’ örgüt kendine eleman bulacaktır. Bunun üzerine bir de ÖSS-Y’de ‘’sanki kadermiş gibi SON SIRADA HEP OLMAK VARKEN, YAPILMASI GEREKEN EN ACİL UYGULAMA yatılı meslek liseleri açmaktır. Böylece hem gençleri meslek sahibi yaparsınız, hem umutsuzlukları kırarsınız, hem de çocukları örgütten korumuş hatta kurtarmış olursunuz. Buna en çok kim karşı çıkar biliyor musunuz? Bölge milletvekilleri. Çünkü bu sorunlar onların VARLIK NEDENLERİ.

l- Devlet 2002 ve 2009 krizlerini teröre rağmen BAŞARI İIE yönetmiştir. Uluslar arası ekonomi örgütlerinin açıklamaları bunu ispatlamaktadır. Şimdi sırada DEVLETİN kendi vatandaşının MALİ GÜCÜNÜ YÜKSELTMESİ olmalıdır.  Çünkü devletin zenginliği sıradan vatandaş için çokta önemli değildir. Osmanlıda pek çok isyan EN GÜÇLÜ ZAMANINDA ÇIKMIŞTIR. Nedeni devlet zengindir ama Anadolu yoksul. Üstelik sürekli artan vergiler. Bu durumda devletin zenginliğinin sade vatandaş açısından -faydasını görmediğine göre- ne değeri vardır? Nutuklarla da karnı doymuyor, kömür, doğalgazda alınmıyor.

m- Toplumdan ısrarla kaçırılan bir gerçek var şu anda. Kapatılan DTP milletvekilleri ile ilgili ifade verecekler mi vermeyecekler mi diye iddialara giriliyor ama milletvekillikleri düşünceye kadar DOKUNULMAZLIKLARI var ve polis onları tutuklayamaz. Daha önemli ve UNUTTURULAN başka bir gerçekte şudur; TBMM’de milletvekili olduğu için DOKUNULAMAYAN birçok milletvekili var. Onlarla ilgili DTP’li vekillere yapıldığı gibi bir tutum niçin UYGULANMIYOR? Türk toplumu gene gazamı getiriliyor? Siyasi görüşlerine katılalım veya reddedelim fakat şu gerçeği de söyleyelim; bu konuda DTP’li vekillere ADİL DAVRANILMIYOR.  KÜRSÜ DOKUNULMAZLIĞI HARİÇ milletvekillerinin BÜTÜN DOKUNULMAZLIKLARI niçin KALDIRILMIYOR? Sayın Başbakanın bu konuda HALKA VERDİĞİ SÖZÜ DE VAR ÜSTELİK…

Sahi Yüce Divanlık veya milletvekilliği bitince DOKUNULMAZLIĞI KALKACAĞI İÇİN mahkemelerden kesinleşmiş hapis cezası kararı çıktığı için cezasını çekecek kaç MİLLETVEKİLİMİZ  olabilir, bilen var mı? Ben bilmiyorum; bilenler, Bana da söylesinler.