Türkiye, Türkiye Duy Sesimizi, Bu Gelen “Yeni Düzen”in Ayak Sesleri…

ABD eğer Suriye’de ( ABD’Lİ DANIŞMANIN 09.08.2012 tarihinde ” düşündüğünü açıkladığı gibi) ” Kuzey Suriye’de uçuşa yasak bölge kurarsa” ;

 1. “Büyük Kürdistan Projesi” uygulamaya girdi demektir.
 2. İran’ın; Sırada Türkiye var” sözünün doğru olduğunu gösterir.
 3. İsrail’in % 100 güvenliği için ABD’nin her şeyi yapacağını, Türkiye’yi harcadığını gösterir.
 4. Kürecik’e ( Malatya) İran’a karşı hava füzeleri yerleştiren ABD’nin hedefinin İran olduğunu ispatlar.
 5. İran’ın son zamanlardaki Türkiye karşıtı endişe ve politikalarının DOĞRU ve HAKLI OLDUĞUNU gösterir.
 6. Suriye konusu ve Ağustos’ta artan terör olaylarında ABD, İran, Suriye, Merkezi Irak, Kuzey Irak, İngiltere’nin HEP BİRLİKTE PERDE ARKASINDA OLDUĞUNU gösterir.
 7. Yukarıda adını yazdığım ülkelerin KENDİLERİNE GÖRE HESAPLARI VARDIR. Hepsi birlikte Türkiye’nin kaynaklarını ve insanlarını KULLANDIKLARI terör örgütü kanalı ile BOŞA HARCAMASINI sağladıklarını gösterir.
 8. PKK’nın KULLANILAN ULUSLARARASI terör örgütü olduğunu, MESELESİNİN TÜRKİYE olmadığını gösterir.
 9. Türkiye’nin ” bazı alanlarda” insiyatifi dışında gelişmeler yaşansa bile terör örgütü ile mücadelede başarısız olduğunu, Suriye konusunu iyi YÜRÜTEMEDİĞİNİ, GÖREMEDİĞİNİ gösterir.
 10. Türk Hükümeti’nin ve Dış İşleri Bakanı’nın BOŞ KONUŞTUĞUNU Suriye ve terör örgütü ile mücadelede GELECEĞİ GÖREMEDİĞİNİ veya ABD’ye KOŞULSUZ İTAAT ETTİĞİNİ gösterir.
 11. Ergenekon, Balyoz v.s. derken ” tutuklanan generaller nedeniyle” TSK’da tecrübesiz komutanlar nedeni ile TECRÜBE EKSİKLİĞİNİN ÇOK AÇIK OLDUĞUNU, bununda dış politikada ve terörle mücadelede Türkiye’ye ciddi zararlar verdiğini gösterir.
 12. Kısa süre sonra Kuzey Irak’tan başlayıp Suriye’nin kuzeyine kadar ( denizde kıyıya ulaşmış) uzun bir Türkiye – Kürt sınır komşuluğunun gerçekleşeceğini gösterir.
 13. Türkiye’nin ” Suriye’nin kuzeyinde Kürt oluşumuna izin vermeyiz” sözünün BOŞ LAF hatta HİKAYE olduğunu gösterir.
 14. 2014’te Türkiye’de yapılacak ”genel seçimlerden sonra” Türkiye’de TARTIŞILACAK EN ÖNEMLİ KONUNUN ” merkezi ( üniter) yönetim mi, yerinden yönetim ( federal yönetim veya eyalet sistemi) mi? olacağını gösterir.
 15. Türkiye açısından meselenin Şemdinli ve Hakkari’de 19. gününe gelmiş çatışmalar olmadığını, bu çatışmların organizasyonunun DIŞARIDAN PLANLANIP, YÖNETİLDİĞİNİ gösterir.
 16. ABD’nin Irak savaşından ALDIĞI DERSLE bir müdahelede bulunacaksa ” artık kendi askeri ile DEĞİL, müdahele yapacağı ülkenin veya en yakındaki MÜTTEFİKİNİN (!) ASKERLERİNİ KULLANDIĞINI GÖSTERİR.
 17. ABD’nin ilk hedefi, Balkanlar’dı. İstediği gibi DİZAYN ETTİ. 2.Hedefi; Irak’tı. İşlemi planladığı gibi yaptı. 3. Hedefi SURİYE İDİ gerçekleşmek üzere. Soru: SIRADA KİM VAR? YANIT: İran. Sonra Türkiye.
 18. Yani İran devletinin ” sırada Türkiye var” açıklaması YANLIŞ DEĞİL. Türkiye’deki dizayn savaşla mı olur, terörle mi olur veya Yeni Anayasa ile mi DÜZENLENİR birlikte göreceğiz.
  Ahmet DAVUTOĞLU’nun ” KOMŞULARLA SIFIR SORUNLU DIŞ POLİTİKA” ve ” STRATEJİK DERİNLİK” SÖYLEMLERİ NE OLDU DERSENİZ; Anadolu’mun güzel bir lafı vardır: ŞAHTI, ŞAHBAZ OLDU. Hangi stratejik derinlik? Yukarıdaki on sekiz maddeye bakın ve Siz söyleyin; HANGİ BİLGİ, YETENEK, ZEKA kırıntısı görüyorsunuz?