ISBN : 978.605.7501.99.8
Yayınevi : Berikan Yayınevi
Basım Yeri / Yılı : ANKARA / 2019
Sayfa Sayısı : 152
Ebat : 14 cm X 21 cm
Müslümanlar çok uzun zamandır dindaşlarına ADİL DEĞİLLERKEN; BATI DEVLETLERİNDEN, Kendilerine “Hz. ÖMER OLMASINI” beklemekteler. Hangi hakla?
Ve Bu nasıl bir akıl tutulmasıdır? Kur'an-ı Kerim pek çok ayette  “öğüt verip, nasihat ederken” Müslümanlar; öğütleri dinlemiyorlar, akıllarını kullanmıyorlar, kıssaları anlamıyorlar.
NİÇİN? İslam coğrafyası, dünyanın her tarafında “ateşler içinde ve yangın yerine dönmüş” durumda. Müslüman devletler şimdiki halleriyle “bu yangını” söndürebilirler mi? Batılı devletlerin “güdümünde” ve/veya “sömürgesi olan” Müslümanlar gerçek anlamda hürriyetlerini kazanabilirler mi?
M.E.B. Strateji Geliştirme Merkezi'nin planlamasına göre; 2018 yılı içinde Türkiye'de 182 (yüz seksen iki) İmam-Hatip Lisesi, 10 (On) Fen Lisesi) açılacak.Türkiye'de şu anda İmam ve hatip ihtiyacı YOK.  Var ise elbette AÇILSIN. Fakat hiç olmazsa bu oran 182'ye 10 OLMAMALI. Türkiye'nin geleceği bakımından düşündüğümüzde “bu ne büyük bir vicdansızlıktır.” Planlamacıların gerçek amaçları nedir?  Türkiye, Yapay Zekâ Teknolojisini imam ve hatiplerle mi gerçekleştirecek?  Sonra da ''beyin göçü'' ne ağlaşıyoruz. Türkiye'nin '' genç beyinleri'' niçin göç ediyorlar? Günümüzde 4. Sanayi Devrimi'ni GERÇEKLEŞTİRECEK bilgi seviyesine, teknolojik güce sahip üç Müslüman devlet adı söyleyebilir misiniz? İslam “israf”ın kesinlikle karşısındadır. Ne yazık ki, Müslümanlar çok uzun zamandır AKILLARINI İSRAF EDİYORLAR.
Bu kitap, Batı'nın; ilim, teknoloji, spor, sanat ve bilimine yenilen Müslüman toplumların “Geri Kalma Nedenleri”ni anlatmaya çalışmakta ve şu soruyu sormaktadır:
Kendilerini, Batı karşısında bu duruma düşüren MÜSLÜMANLAR MASUM MU?