ISBN : 978.975.267.340.3
Yayınevi : Berikan Yayınevi
Basım Yeri / Yılı : ANKARA / 2010
Sayfa Sayısı : 184
Ebat : 14 cm X 20 cm
Öğretilmiş Çaresizlik nedir? Türkiye nasıl bir öğretilmiş çaresizlik içinde bırakılmıştır?
Adına sivil toplum kuruluşları veya Vakıf denilen fakat yıllık bütçesini Offer veya Soros’un ABD’nin karşıladığı kuruluşların (!) listesi verildi.
Türk Toplumunun basın,sinema ve "gizli ikna teknikleri" ile nasıl kendi beyinlerinin içinde hapsedilmeye  çalışıldığı  gösterilmeye çalışıldı.
Ancak henüz bir şey elde demediler. En azından bazı kaleler kuşatıldı ise de henüz düşmedi, düşmeyecek. NİÇİN?
Bu kitap; biz,devlet ve Ulus olarak ne yapmalıyızı açıkladı.
ABD 1947’Marshall Planı ile başlayarak önce ekonomi, sonra maliye, nihayet eğitimi müdahaleleri ile ahtapotun kolları gibi Türkiye’yi sarmıştır. Elimizde üç kale kaldı: Genlerimizdeki ULUSAL ONUR ve istiklalimize düşkünlüğümüz, sağlam AİLE YAPIMIZ ve ORDUMUZ.
2008’geldiğimizde 61 yıllık süreçte en az sorumlu kimdir? “Türkiye küçük Amerika olacak!”diyen Adnan Menderes mi? Su Müdürü Çoban Sülü mü? “Satarım!” diyen Tonton Amca Turgut Özal mı? Yılda birkaç defa uydurma gerekçelerde Amerika’ya giden R.Tayyip Erdoğan mı? Veya ABD’li görevli Paul Henze’nin deyimiyle “Our boys (Bizim Çocuklar)”dan Kenan Evren mi? Türkiye’de egemenlik gerçekten ULUSUN MU? Ya da atanmışlar mı seçiliyor?
Her şeye rağmen ABD başaramadı. Yaşadığımız dönem Türkiye’nin kendi seçtiği rolü oynamaya çalıştığı ABD ve Rusya Federasyonu’nunda engellemeye çalıştığı AN’dır. Yaşadığımız zaman ve uluslararası gelişmeler Türkiye’nin çıkarlarına seyretmektedir. Kuva-yı Milli ruhu yeniden doğdu, DEV UYANDI.