İŞİD’in kontrolundaki bölgelerden petrolü kimler/ hangi devletler satın alıyor?

İŞİD elindeki milyonlarca dolarlık silahları kimlerden satın alıyor? ( ABD’nin planı BOP (GOP) projesi içinde IŞİD’i kullanıp Suriye’ye DEMOKRASİ GETİRMEK bahanesini uydurarak bu ülkeyi kontroluna alarak İran ve Rusya Federasyonu’nu güneyden çevirecekti. Rusya bunu gördü ve Suriye’ye müdahele etti, Yoksa Beşir Esad umurlarında değil. Elbette Suriye’de tamda Akdeniz kıyısında bulunan askeri üssünü de kaybedemezdi Rusya Federasyonu. Esad muhaliflerini vurması da ABD’ye mesajdı.)

Bu soruları bir yıl önce ” Kendime ait sitede 15 Ocak 2015 tarihinde ” ALGI OPERASYONU isimli yazıda” sorduğum gün sitem kimler tarafından kilitlendi ve KAPATILDI? (Daha sonra bu site yeniden kuruldu). Niçin rahatsız olundu?

ABD önce Irak’ta Hz. Ali türbesine planladığı saldırı ile ( Saddam Hüseyin zamanında- Körfez Harekatı esnasında) Şii – Sunni savaşı başlatmayı planlamış ve bazı terör örgütlerini desteklememiş mi idi?

ABD’nin Afganistan’da, İsrail’in Filistin’de, Belçika’nın Ruanda’da yaptıkları terör değil mi? Herkes bunları biliyor ve AHLAKSIZCA GÖRMEZDEN GELİYOR..

Ermeni terör örgütü ASALA Türkiye’de ve yurt dışı Türk temsilciliklerinde saldırılar yaparken ” ama Onlar 1915’İN savunucuları” diyen Fransa değil miydi?

Türkiye terör örgütü pkk ile mücadele ederken gizleme gereği bile duymadan ülkelerini terör örgütü mensuplarına açanlar Fransa ve Almanya değil mi?

Bugün ve yarın(larda) G 20 ülkeleri Fransa’nın yanında olduklarını HEMEN ilan edecekler. Hepside YALAN SÖYLÜYOR.

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi Üyeleri’nin hepsi de birbirleri ile GEREKTİĞİNDE TERÖR ÖRGÜTLERİNİ DE DESTEKLEYEREK mücadele ederken TERÖR BİT(E)MEZ.

Türkiye en yetkili ağızlardan teröre karşı ( özellikle ABD, İngiltere, Almanya ve Fransa) işbirliği isterken; Onlar, Türkiye’deki bazı şehirlerde uygulanan olağan üstü hali eleştiriyorlardı. Fransa bütün ülkede olağanüstü hal ilan etti, kimsenin sesi çıkmıyor. Şimdi hem Türkiye hem de Avrupa ülkelerinde teröre karşı kampanyalar ve Fransa’ya destek siteleri açılacaktır Facebook ve diğerleri üzerinden. Alın Size iki yüzlülük.

ABD liderliğinde ” Kaostan Gelen Güç” oluşturup, Sünni – Şii savaşı başlatalım derken gelinen nokta Müslüman – Haçlı Savaşına DÖNÜŞÜYOR. Bu elbette TAHMİN edilemezdi. Tahmin edilebiliseydi İŞİD oluşturulmazdı. Laden’i ve Taliban’ı yetiştiren ABD – büyük ihtimalle İŞİD’de de rol aldı. .İran’ı ve Rusya Federasyonu’nu ”köşeye sıkıştırayım derken” HATA YAPTI. İsterseniz bu konuda ( ve Suriye konusunda) Henry Kissenger’in dediklerini inceleyin.

Şu anda GLOBALİZM’i ( KÜRESELLEŞME)savunan ve BOP ( DAHA SONRA GOP OLDU) uygulamaya çalışan ABD ve İngiltere ile rakipleri durumundaki Almanya, Rusya Federasyonu arasında ”Benim teröristim iyi, Seninki kötü” durumu ve mücadelesi vardır.

Fransa’da İŞİD’in üstlendiği terör saldırısını EN ŞİDDETLİ BİÇİMDE protesto ediyorum.
Ancak yıllardır Türkiye’nin ” terörün dini, milliyeti olmaz, Size de sıra gelir” demesine ALDIRIŞ ETMEYEN Avrupa ülkelerinin de nihayet uyanmalarını BEKLİYORUM( Böyle yazdığıma bakmayın BİRBİRLERİNE KARŞI TERÖR ÖRGÜTLERİNİ daima KULLANACAKLARDIR. MESELA KAFKASYA’DA RUSYA FEDERASYONU’NA KARŞI, Uygur Özerk Bölgesi nde Çin’e karşı olacağı gibi. Ruslarda benzer politikalarla karşılık vereceklerdir, Suriye’de Esad örneğinde olduğu gibi.

Asıl MESELEMİZ Türkiye’nin ne yapacağı.

Bir tarafta; NATO ve AB. Yanı başımızda Onların ortaya çıkardığı SORUNLARIMIZ; PYD, PKK, Suriye, Göçmenler, Kuzey Irak v.s.

Bir tarafta İŞİD.

Var olan REALİTE ( Bana göre doğrusu da bu), IŞİD KARŞISINDA yer alacağı.

FİNAL SORUSU;

Sizce kısa ve/ veya uzun dönemde neler yaşanabilir Türkiye’de?