Hayırlı olsun; YENİ BÜYÜK ŞEHİR BELEDİYELERİ KURULUYOR ve VALİLERİN yönetimde HİÇ BİR YETKİLERİ KALDIRIRILIP, sembolik hale dönüşüyorlar.

Valilerin yetkileri nasıl KALDIRILIR diye düşünüp, şaşırmayın. Bir zamanlar Bu Ülkede BUCAK MÜDÜRLERİ DE VARDI. Şimdi kim HATIRLIYOR? 

VALİLER YERİNE BELEDİYE BAŞKANLARININ YÖNETİMİ devralması ne anlama gelir BİLİYOR MUSUNUZ? TÜRKİYE’DE bazı bölgelere OTONOMİ VERİLİYOR. Sonraki AŞAMA NEDİR? ( o kadarda uzun zaman sonra DEĞİL) eyalet sistemine geçilecek DEMEKTİR.

DOĞU VE GÜNEY DOĞU’DAKİ BDP’li BELEDİYE BAŞKANLARININ BU UYGULAMA İLE İLGİLİ AÇIKLAMALARINI takip ediniz. BİR ÖRNEK: Van Belediye Başkanı: ” Nihayet BEKLENEN ZAMAN GELDİ!!! ”.

Orta ve Batı ile Karadenizdeki belediye başkanları ise büyük şehir belediyeleri KURULMASI ve VALİLERİN yetkilerinin belediye başkanlarına verilmesini SORU İŞARETLERİ İLE karşıladılar, bir kısmı ise YORUM YAP(A)MADI. İlginç olan şu: BDP’Lİ BELEDİYELER memnunlukla, diğer belediyeler endişe veya SORU İŞARETLERİ ile yorum yapmakta. TESADÜF MÜ!!!

Otonominin peşinden eyalet sistemi ile birlikte de BAŞKANLIK SİSTEMİ otomatik olarak gelir.
Yönetenler bu defa da Suriye ile TÜRK MİLLETİ’Nİ oyalayıp MÜTHİŞ BİR OYUN OYNADILAR…… Önce Demirel, sonra K. Evren, peşinden T. Özal denemişti (ABD TELKİNLERİ İLE), KISMET(!) akp’NİNMİŞ…!!!???