05. 01. 2017 Perşembe günü ABD Büyükelçilği tarafından BİR FOTOĞRAF PAYLAŞILDI.

Fotoğrafta ABD Başkanı ile Türkiye Başbakanı Nihat Erim eşleri ile Beyaz Saray’daydı ve birlikte oldukları bir fotoğraftı bu resim.

Bu resmi niçin paylaştı ABD Büyükelçilği.? Ne anlama geliyor tamda Reina ve İzmir Adalet Sarayı’na terör saldırıları sırasında?

Türkiye ile ABD’nin Suriye nedeniyle ” tarihlerinin EN KÖTÜ DÖNEMİNİ” yaşadıkları ve ABD’nin; Fırat Kalkanı operasyonunda Türkiye’ye , ”Suriye içine yirmi kilometreye kadar gidebilirsin” dediği bir AN’da bu fotoğraf İKİ şekilde yorumlanabilir:

1- ABD demek istiyordur ki, ”Gelin 1972’deki kadar güzel ilişkilerin olduğu döneme GERİ DÖNELİM”.

NİHAT ERİM 1971 ASKERİ DARBE TEŞEBBÜSÜNDEN SONRA CHP MİLLETVEKİLİ İKEN İSTİFA EDİP partisiz başbakan olmuştu. Nihat Erim’in başka bir özelliği de ” Türkiye ” Küçük Amerika olacak” demesi ve tam bir Amerika hayranı olmasıydı. Bu arada bir hatırlatma: Nihat Erim 1980 öncesi terör olaylarında hayatını kaybetmiştir. ABD – BELKİ-DEMEK İSTİYOR Kİ, ” haydi o güzel günlere geri dönelim”.

2- 1971 olayı, tarafsız başbakan olarak Nihat Erim’in başbakan olması ve ABD ziyareti, verilen ” tam işbirliği ”mesajları, Adnan MENDERES’İN SÖYLEDİĞİ İDDİA EDİLEN GERÇEKTE Nihat ERİM’İN SÖYLEDİĞİ’ ‘TÜRKİYE KÜÇÜK AMERİKA OLACAK” İFADESİ hep birlikte düşünüldüğünde Büyükelçlilk şu mesajı vermek istemiş olabilir:
Türkiye’deki Hükümeti artan terör olayları ile istifaya zorlamak veya terörle Türk toplumunu bunaltarak duygusal kırılma yaşamalarını gerçekleştirmek, toplumun Hükümet’e tepki göstermelerini sağlamak.

Hatta ” istifa edeceksiniz ve Bizim istediğimiz gibi bir Hükümet kurulacak” demek istiyor olabilirler.

Bu arada CİA’nın Türkiye’deki gelinlerinden Amberin Zaman’ın dün basın kartı İPTAL EDİLDİ.

SONUÇ OLARAK İKİ TARAF ” BİLEK GÜREŞİ YAPMAKTALAR:

TÜRKİYE; iNCİRLİK ÜSSÜ, BATI DESTEKLİ GAZETECİLERE TUTUM, FIRAT kALKANI OPERASYONU’NA DEVAM, Rusya Federasyonu, Suriye, İran’la ilişkileri geliştirerek ” Batı’ya mesajlarını” verirken

ABD de; pyd, ypg’ye yeni silahlar vererek ( bu silahların pkk’ya gideceğini bildiği halde), ışid’e operasyonlar YAPMAYARAK ( ancak üzerlerinden uçaklarını uçurup güç gösterisi yaparak) karşılıklı restleşmekteler. Terör ARTARAK DEVAM EDECEKTİR.

Ancak bu terör sadece silahlı değil döviz ( bir müddet daha dolar ve euro artmaya devam edecektir), borsa, Türkiye’de faaliyet gösteren yabancı bankalar, Kredi derecelendirme kuruluşları ve yurt dışından Türkiye’ye gelecek yatırım ve sıcak para üzerinden de olacaktır.

Doğu Perinçek’in ( Vatan Partisi) ” Milli Seferberlik Hükümeti” teklifi erken fakat üzerinde ( gelecek haftalarda) ciddi olarak düşünülebilecek bir görüştür.