19 Aralık 2016 günü Ankara’da Rus Büyükelçisi’ne silahlı saldırıda bulunulması ve Büyükelçi’ye suikast olayının ZAMANLAMASIna dikkat edin; 20 Aralık 2016’da Türk Dış İşler Bakanı ile Rusya Dış İşleri Bakanı ve İran Dış İşleri Bakanı Rusya’da buluşacaklardı. Çok CİDDİ BİR MESAJ TAŞIYOR bu suikast.
Belki de amaç “20 Aralık2016’daki toplantıyı İPTAL ETTİRMEK (Rus Haber AJANSI TARAFINDAN yapılan açıklama ile 20 Aralık 2016’da yapılacak dış işleri bakanları toplantısının İPTAL EDİLMEYECEĞİ DUYURULDU).Böylece ” Suikast eylemini yapanların ilk hedefleri gerçekleşemedi.


Türkiye ile Rusya Federasyonu ilişkilerinin düzeldiği, Suriye’de ( Halep’te); Türkiye, İran, Suriye ve Rusya Federasyonu işbirliğini daha da arttığı bir dönemde, 19 Aralık 2016 tarihinde Halep’teki yardım konvoyundaki araçların yakılması olayı yaşanıyorken, Fırat Kalkanı Operasyonu ile Türkiye’nin Suriye’nin geleceğinin planlanmasında etki ve ağırlığının ARTTIĞI , Suriye rejimi ile muhaliflerinin ‘’ bir araya gelmelerinin planlandığı, ABD’nin, Suriye’de ‘’ etkinliğinin’’ azaldığı bir zamanlamada oldu, ‘’ GİZLİ ELLER’’İN DEVREYE GİRDİĞİ Rus Büyükelçisine suikast.


“Olayın sıcaklığı ile” yorumlar yapıyorum ama “BU SUİKASTIN ARKASINDAN FETÖ ÇIKARSA !” Örgüt liderini vermeyen ABD ile 15 Temmuz’a “üstü örtülü destek veren AB ülkeleri” ne yapacaklar?

İki ülke ilişkilerinin “yeniden bozulması”nın HEDEFLENDİĞİ AÇIKTIR.