Türkiye, Türkiye Duy Sesimizi Bu Gelen Yeni Düzen’in Ayak Sesleri

Suriye iç savaşı atlatamaz ve BÖLÜNÜRSE veya ABD’nin istediği gibi DİZAYN EDİLİRSE ne olur?

Bu gelişme Türkiye’yi NASIL ETKİLER?

Suriye bölünürse, Kuzey Irak’taki yönetim Akdeniz’e açılacak bir koridora sahip olabilir mi? Böyle bir gelişme Türkiye’yi NASIL ETKİLER?

Kuzey Irak Yönetimi Akdeniz’e açılan bir koridora Suriye’nin bölünmesi ile sahip olursa;

a. Mustafa Barzani’nin Yahudi olduğunu da unutmayalım İsrail bu gelişmeden çok MUTLU OLUR MU?

b. ABD , Orta Doğu’da İsrail gibi çok güvendiği YENİ BİR ÜS’SE daha sahip olmuş olur mu?

c. Suriye’deki Kürtler Türkiye, Irak ve coğrafi olarak uzak olsa bile İran’daki soydaşları ile nasıl bir ilişki geliştirir?

d. Türkiye, Suriye, Irak, İran Kürt ortak hareketi MÜMKÜN OLABİLİR Mİ? Büyük Kürdistan’ı akıllara getirir mi?

12 Haziran 2011 genel seçimlerinden sonra BDP ( Suriye ve Irak’ı da dikkate alırsak) Yeni Anayasa’da neler ister?

a. Türk yerine Türkiyeli kavramının kullanılması

b. Resmi dil

c. Yerel yönetimlerin GÜÇLENDİRİLMESİ (özellikle dikkatleri çekmesi için bu sözcüğü BÜYÜK harflerle yazdım)

d. Federatif veya Konfederatif yönetim isteği ( ‘’ c ‘’ maddesini istemesinin nedeni bu olacaktır. Anayasa yolu ile yerel yönetimler güçlenmeli ki, hazır ve her anlamda güçlü şehirler, eyalete DÖNÜŞÜVERSİN. Yani bizzat devlet tarafından güçlendirilecek, kendileri hazıra konacaklar ).

ABD’nin 1970lerin hemen başında uygulamaya koyduğu planında hedefi şuydu: Önce Balkanlar DÜZENlenecek, sonra sırası ile Kuzey Afrika ( 2011’de yaşanan Mısır, Libya, Emirlikler’deki kargaşa ortamını birlikte izliyoruz), Suriye (hızla iç savaşa sürükleniyor) , İran, Türkiye DİZAYN EDİLECEK. Bun sakın KOMPLO TEORİSİ olarak görmeyin. Türkiye’de ABD bütçeli, adına sivil toplum kuruluşları DENİLENLERİN listesine bakarsanız, 36. PARALELDE TERÖR ÖRGÜTÜNE HELİKOPTERLERLE YAPILAN YARDIMLARI HATIRLARSANIZ, Barzani ve Talabani’nin ABD KORUMASINDA ve bu ikisinin terör örgütünün EN ÖNEMLİ DESTEKÇİLERİ olduğunu BİLİRSENİZ; böyle düşünmekten HEMEN VAZ GEÇERSİNİZ)

2011, 29 Nisan’ında baktığımızda ABD’nin Balkanlar hedefi GERÇEKLEŞTİ, Mısır’la ilgili İŞLEM TAMAM. Emirlikler ( şu anda Yemen karışık, Suudi Arabistan KORKU İÇİNDE), Libya ( NATO kullanılarak ABD ve İngiltere, Fransa’yı ‘’ ekarte’’ edip oraya yerleşti), Suriye (iç savaş nasıl oldu ise(!) ‘’ organize bir hareket görüntüsü veriyor, tıpkı Libya’da olduğu gibi) kargaşa içine sürüklendi.

Bu karışıklıkların açıklanan gerekçesi ÇOK BİLİNDİK; DEMOKRASİ İSTEKLERİ. Hatırlarsınız; Bush’ta Irak’ı ‘’ demokrasi getireceğiz’’ , ‘’ Sizi, Saddam’dan kurtaracağız’’ diye işgal etmiş, OLMAYAN nükleer tesisleri gerekçe göstermişti (İtalya’da 1911 tarihinde Libya’yı işgal ederken MEDENİYET getireceklerini duyurmuştu). Şimdi de Mısır, Libya, Emirlikler, Suriye’de demokrasi gerekçe gösteriliyor ve (ABD ORGANİZE EDİYOR İMAJI VEREN) domino etkisi var.

Bütün gelişmeleri bir arada değerlendirirsek (özellikle Suriye’yi düşünerek) BDP’nin sözcülüğünde 12 Haziran2011’den sonra ETRAFIMIZDAKİ gelişmeler Türkiye’yi NASIL ETKİLER? Veya şöyle soralım; ABD (ve tabii yapışık kardeşi İngiltere) ‘nin ‘’ kulağına fısıldaması ile’’ BDP neler söyler, ister? İP UCU şunlar olabilir mi? YENİ ANAYASA’DA; ‘’resmi dilin durumu, yerel yönetimlerin güçlendirilmesi, seçim barajının kaldırılması veya % 2-3’e düşürülmesi, Türk kavramı yerine TÜRKİYELİLİK kullanılması ‘’ ifadeleri yer alırsa BİLELİM Kİ, Türkiye NEO OSMANLICILIĞA (Yeni Osmanlıcılık) hazırlanmıştır ve yeni anayasa ile HUKUKİ ALT YAPISI OLUŞTURULUYOR.

İşte o zaman göreceğiz ‘’ dinlerin diyaloğu ve hoşgörü’’nün İFADECİSİ Mİ KUVVETLİ yoksa Kasımpaşalı mı daha yiğit? ‘’One Minute’’mi etkili bu Ülke’de Soros ve Sami Ofer mi? Leyla Zana’yı Kızı ilan eden İshak Alaton, Cem Boyner ve onun şahsında TÜSİAD mı güçlü, Üniter Yapı’yı savunanlar mı? Hep beraber YAŞAYACAK ve ÖĞRENECEĞİZ.

Yazımızın 2011, 29 Nisan’ından baktığımızda diye giriş yaparak söylediğimiz ABD’nin 1970’lerin hemen başında başlayan projesinin TÜRKİYE AYAĞI uygulamaya sokulmuştur ( İran’ı da yaşadıkları ve yaşayacakları bakımlarından bu perspektiften izleyin. Eminim çok şaşıracaksınız).