Sudan’da başlayıp öteki Kuzey Afrika ülkelerine yayılan halk hareketleri gerçekten HALKIN HAREKETLERİ Mİ?

Tunus’raki olayların HEMEN ADINDAN 28 yıldır İNGİLTERE’de bulunan GANNUŞİ ülkesine GERİ DÖNDÜ..İlk açıklaması ise dönüşünün olaylarla bir ilgisi olmadığı şeklinde… Sizce niçin böyle bir açıklamaya ihtiyaç duydu? Bizde birsöz vardır: ”Çingene secaat arz edeyim derken, sirkatin söyler”.31

Mısır’da 6. gününü tamamlayan MEVCUT YÖNETİM KARŞITI olaylar sırasında Uluslararası Atom Enerjisi Başkanı Muhammed BARADEY ülkesi Mısır’a döndü ve Hüsnü Mübarek’ten görevini bırakmasını istedi. Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu herkesin bildiği gibi ABD’nin ÇOK SIKI kontrolu altında. ABD’nin denetiminde ve kontrolu altındaki kuruluşun başkanı da Mısırlı ve TAMDA OLAYLAR BAŞLAYINCA ülkesine yani Mısır’a geri döndü. Tunus’un sürgün lideri de İngiltere’den geri döndü. Sırada hangi ülke(ler) var. Yemen karıştı, Sudan YENİDEN KARIŞTI(RILDI), Ürdün nasıl etkilenecek, Lübnan ne olacak göreceğiz. Gerçi planlayanlar biliyordur bunun cevabını..

Ülkelerine DÖNMELER aklıma NEDENSE(!) kEMAL dERVİŞ’İ GETİRİYOR.. HATIRLARSINIZ; ECEVİT’İN KOALİSYON HÜKÜMETİ abd’NİN KÖRFEZ PLANLARINA DİRENİNCE, BİR ANDA ÜLKEMİZDEN SICAK PARALAR GİDİVERMİŞ, BANKALAR KRİZİ VE BORSANIN DİBE VURUVERMESİ YAŞANMIŞTI. BU ARADA teröristbaşı tesadüfe bakın(!) Türkiye’ye geri GÖNDERİLMİŞ aynı anda gene TESADÜFEN Fetullah Gülen ABD’ye gitmiş, KURTARICI olarak Kemal Derviş GÖNDERİLMİŞ ( GİDENLER- DÖNENLER KAFANIZ KARIŞTI TRAFİKTEN DEĞİL Mİ?)ASLA OLMAYACAK yasalar TBMM’den geçivermişti. Demek ki, bu kadar tesadüf olunca insanın ” bu kadarda tesadüf olur mu ” diyesi geliveriyormuş…

Yani Kuzey Afrika’dan başlayarak YENİ DÜZENlemeler yapılıyor FARK ETTİ İSENİZ.

ŞİMDİ küreselciler (globalizm); ULUSÇULUĞU, devlet bazından MİKRO DÜZEYE bir anlamda KABİLE düzeyine çekiyorlar veya çekmeye çalışıyorlar. Çünkü ne kadar küçülürse devletler, YÖNETMEK O KADAR KOLAY OLUR. B ir anlamda BÖL- PARÇALA- YUT (yönet).

Bu arada ABD Başkanı Obama, R. Tayyip Erdoğan’la Mısır’daki olayları görüştü telefonla bugün. Ayrıca Obama pazar günü olmasına rağmen Beyaz Saray’da Ulusal Güvenlik ekibi ile toplandı.

Etrafımızdaki gelişmeler Türkiye’yi etkiler mi? Yanıtı için lafı dolaştırmaya gerek yok. Türkiye’yi etkilemez. Hatta İsrail, İngiltere, ABD çok isterler ama İran’ı da etkilemez. Uzun vadede Libya’yı ise etkiler. Türkiye’yi etkilememesi Bizim gevşememize ve ilgisiz OLMAMIZA NEDEN OLMAMALI.