Aşağıda yazacaklarıma farklı yorum yapmak veya YANLIŞ düşünüyorsun fikrinde olan varsa tartışmak isterim.

 1. Tunus’ta halk ayaklanması ( arksında Soros’un olduğunu HERKES biliyor.
 2. Fas, Cezayir ve Mısır’da da bekleniyor.
 3. G. W. Bus…h’u eleştirirken Soros diyor ki, benim Sivil Toplum Kuruluşları ile yaptıklarımı ORTAYA ÇIKARIYOR.
 4. SUDAN iKİ’YE BÖLÜNDÜ. BÖLÜNMENİN ARKASINDA iSRAİL’İN OLDUĞUNU HERKES BİLİYOR.
 5. Lübnan yeniden KAYNATILMAYA başlandı.
 6. Türkiye’nin etrafında Turuncu, Mor, Gül adları ile rengarenk devrimler (!) oluyor.
 7. Çavuşesku, Saddam, Jivkov gönderildiler.
 8. İran; ABD, İngiltere, İsrail tarafından sıkıtırılmaya devam ediyor.
 9. Ilımlı İslam diye bir garabet ortaya atılıp Türkiye model olarak HAZIRLANIYOR.
 10. One Minute, Mavi Marmara gibi konularla Türkiye’nin YILDIZI PARLATILIYOR İran’a karşı.
 11. Türkiye’de toplum FISILTILARLA NEO OSMANLICILIK, EYALET, FEDERASYONA hazırlanıyor.
 12. BİR ÖNGÖRÜ ( ancak KESİNLİKLE BİR TAHMİN DEĞİL); C. Abdullah Gül aktif siyasetten ASLA kopmak istemediği için ULUSLARARASI bir görev alacak. Bir dönem SONRA R. Tayyip Erdoğan cumhurbaşkanı olacak. Ahmet DAVUTOĞLU Başbakan yapılacak.
 13. Türkiye’de başlayan( 1987’den itibaren) İkinci Kuvayı Milliye hareketinden KÜRESELCİLER çok KORKMAKTADIR. Ergenekon’un PERDE ARKASINI burada arayın. 13.Şu anda Türkiye’de İKİ NOKTAYA saldırı ve GİZLİ PROPAGANDA vardır: Türk Ordusu’nu yıpratmak ( Çuval Olayı TÜRK M İLLETİNİN gönlündeki YÜKSEK yerini yıpratmak için yapılan BİLİNÇLİ bir harekettir. Ulusçuluk (Atatürkçü Düşünce) TÖRPÜLENİP, etkisiz hale getirilmeye çalışılıyor (ancak TAMAMEN YOK ETMEK çıkarlarına uygun değildir).
 14. TÜRKİYE’DE adına sivil toplum kuruluşları veya vakıflar denilen kuruluşlara bakınız. Hangisinin arkasında ABD veya Almanya var.

Sayın Başbakanımızın AB Ülkelerine ikazları, Orta Doğu’da yaptığı turlar, Arap Ülkelerinde ” Biz Bize yeteriz” şeklindeki konuşmaları BOP içinde düşünülmelidir. Başbakanımız kendisininde açıkladığı gibi BOP Eş Başkanı’dır. Sizce Küresel S…ermaye bunca hazırlık ve çalışmadan sonra Türkiye’nin BAĞIMSIZ dış politika geliştirmesine izin verir mi?

Bizim ekonomimiz güçlü Bize ARTIK KARIŞAMAZLAR şeklinde bir görüş söylenebilir. Ancak bu söylenirken şu gerçek unutulmamalı; Borsa’nın % 82’Sİ, Bankacılığımızın %49’u YABANCI SERMAYENİN. ÜLKEYE GİREN YABANCI SERMAYEYİ DE DÜŞÜNÜN. Hangi ekonomi? Biliyorsunuz 2002 krizi için Mustafa Bülent Ecevit’in Ahmet Necdet Sezer’e Anayasa kitapçığın ıfırlatması gösterilmişti. Sonra da Kemal Derviş ” kurtarıcı” olarak gelmiş, YARI SÖMÜRGE OLUVERMİŞTİK .Oysa sonraları daha büyük konular oldu fakat kriz çıkmadı.
Tunus’taki halk ayaklanmasından sonra ( buradaki ayaklanmanın arkasında Soros vardır) iki, üç yıllık aralıklarla Mısır, Fas, Cezayir ve Ürdün’de de DOMİNO TAŞI etkisi ile ayaklanmalar ve YENİ DÜZENLEMELER yaşanacaktır.

Bütün bu yazılanlardan sonra ” vur ensesine , elindeki ekmeği al” şeklinde bir Türkiye olduğu zannedilmesin. Tam tersine yukarıdaki geişmeler Türkiye’nin DEĞERİNİ. GÜCÜNÜ ve VAZ GEÇİLEMEZLİĞİNİ gösterir. Ayrıca Türk Ulusu’nun geçmişinden gelen özellikleri vardır.Cihan Hakimiyeti Anlayışı, İmparatorluk geçmişi, Bağımsızlığına düşkünlüğü, Gururları ( bazı YAZANLAR ( ÖZELLİKLE yazarlar DEMEDİM) AŞIRI GURURLARI DİYE İFADE EDİYORLAR. Gururun Az’ı nasıl olur sormak lazım bunlara. Mesela ABD Mandası’nı savunursak AZ GURURLU MU OLURUZ?), TOPLUMSAL REFLEKSLERİ en çok çekinilen özellikleridir.

İlk yorumdaki 12 ve 13.maddelerle bu metindeki SON PARAGRAFI birlikte düşünüp şu soruyu sorarak bitiriyorum:

Bütün bu gelişmelere karşı NE YAPMALIYIZ? Yanıtını herkes kendi versin…