Yüzyılın başında İtalya’nın sömürgesi olan Libya 2. Dünya Savaşı’ndan sonra BU SAVAŞTA yenilen İtalya’dan alınıp, İngiltere ve Fransa’ya bırakıldı. 1951 yılında BM kararı ile bağımsızlığını kazandı. BM kararı ile bağımsızlığını kazanan İLK ÜLKEDİR. İlk başkanı Kral İdris’ti. 1969’da Muammer Kaddafi yaptığı darbe ile yönetimi ele geçirdi ve özellikle ilk sömürgeci devlet İtalya ile ilişkilerini hep güçlü tuttu( oysa Libyalılar Şeyh Osman Sunusi ve Ömer Muhtar liderliğinde bu devlete karşı İstiklal mücadelesi vermişlerdi).

Muammer Kaddafi; Cemal Abdülnasır ile Saddam Hüseyin’in KÖTÜ BİR SENTEZİDİR.

Libya şu anda Fransa ile ABD’nin GÜÇ GÖSTERİ MERKEZİ olmuştur. Halk ağzı ile söylersek, bastıran Fransa karşısında ABD gücünü ispatlamak için Libya’da GÖRÜNMEK ZORUNDA kalmıştır. Çünkü Fransa bildiğini okuyacağını göstermiştir. Aslında ABD ile Fransa arasında Kuzey Afrika’daki BİLEK GÜREŞİ HAZIRLIKLARI epeydir sürüyordu ( Cezayir, ancak özellikle Tunus’ta). Şimdi güreş başladı ve Fransa çok aktif.

20 Mart 2011 saat 11.10’da BM’den açıklandığı gibi sadece HAVA SALDIRISI yapılacağı DOĞRU DEĞİLDİR. Herkes bilir ki, kara harekatı olmadan HAKİMİYET SAĞLANAMAZ.

Almanya o kadar çekingendir ki, ÇOK CİDDİ PRESTİJ KAYBINA UĞRAMIŞTIR. Türkiye- Ermenistan karşılıklı ilişkileri ve güven ne ise Almanya- Fransa ve Almanya- İngiltere ilişkileri de böyledir. Yüz Yıl Savaşları’ndan bu yana ( 1336 – 1453) üç devletin ilişkileri kötü, karşılıklı güvenleri ise KÖTÜ ÖTESİDİR. Libya konusunda Almanya insiyatif kullanamayarak Fransa karşısında ezilmiştir.

İtalya’da eski sömürgesi Libya konusunda Almanya’nın durumuna düşmüştür.

Libya’daki gelişmeler Henry Kissinger’in danışmanı Brezinski’nin ‘’Satranç Tahtası’’nı DOĞRULAMIŞTIR. Gidiş Onun dediği şekildedir.

Tunus, Mısır, Bahreyn, Libya’daki gelişmeler ve değişmelerle; G. W. Bush’un gidip H. B. Obama’nın gelmesini birlikte değerlendirdiğimizde HİÇ BİR ŞEYİN ABD AÇISINDAN DEĞİŞMEDİĞİNİ gösterir. Küreselleşme ve bunun alt başlığı olan Büyük Orta Doğu Projesi devam etmektedir. Obama, Müslüman toplumlara yapılan PROPAGANDA idi. Hatırlarsanız Obama’nın Başkan seçildiği gün Onu anlatan TÜRKÇE kitaplar çıktı piyasaya Türkiye’de. Yani önceden hazırlanmış, vaktinin gelmesi bekleniyordu.

Ilımlı İslam’da BOP içindeki bir projedir. İlk defa Papalık tarafından Katolik- Ortodoks_ Anglikan Kilisesi arasında ilişkileri DÜZELTMEK İÇİN ortaya atılmış olan ‘’ Dinlerin Diyaloğu ve Hoşgörü’’ YENİ SÖMÜRGE DÜZENİ OLAN Küreselleşmeciler tarafından İslam toplumlarını AVLAMA yöntemine dönüştürüldü. Türkiye’de, dinlerin diyaloğu ve hoşgörü (!) için ÖZELLİKLE BİR CEMAAT çok ciddi uğraşmaktadır. Bunun için dini duyguların sömürülmesi nin yanında basın, reklam ve gizli ikna yöntemleri de ISRARLA KULLANILMAKTADIR.

Muammer Kaddafi’nin 20 Mart 2011 günü itibarı ile Libya’da bırakın etkili olmayı bu ülkede yaşama şansı bile sıfıra yakın bir olasılıktır.

Ancak BM kararı ile müdahalenin yapılmasından itibaren en çok İKİ AY İÇİNDE yeni bir devlet başkanı ve DÜZENLEME yapıl(a)mazsa ne olacak?

Kabileler halinde yaşayan bir devlet olan Libya’da Koalisyon güçleri YENİ DÜZEN kuracak ve şimdiki Japon BM Genel Sekreteri gibi KUKLA bir devlet başkanı GETİRECEKLER. Böylece Afganistan ve Irak’tan ders çıkaran ABD için Libya asla BATAKLIK OLMAYACAKTIR.

Temel hedef, GERİ BIRAKILMIŞ ÜLKELERİ bölüp, küçük devletçikler ortaya çıkarmaktır. 1971’lerde başlayan bu proje ile (1971’de ABD’den Türkiye’ye gelen Barış Askerleri Projesi ne idi? Niçin geldiler ve ne yaptılar Ülkemizde?) Balkanlardaki proje gerçekleşti, Kuzey Afrika’da başlatıldı. Asıl Bizim için ÖNEMLİ SORU ŞU: Sıradaki İKİ ÜLKE hangileri ???

Türkiye, Libya konusunda tıpkı Körfez Harekatı’nda olduğu gibi – Yurt içindeki bütün propagandanın AKSİNE- YOKTUR. Harekatın başlamasından şu ana kadar ON ÜÇ SAAT GEÇMESİNE RAĞMEN henüz davet EDİLMEMİŞTİR. Bu durum İKİ ŞEYİ GÖSTERİR:

a. Türkiye’nin, Orta Doğu ve etrafında AĞIRLIĞI OLAN politik, ESASLARI NETLEŞMİŞ DURUŞU YOKTUR.

b. 20 Mart saat; 11.41: BM Kararları ile Libya’ya ilk hava taarruzu yapıldı. Aynı gün,saat 20.04; Açıklamalara göre Libya’ya 240 Howaks füzesi atılarak ALT YAPISI ÇÖKERTİLİYOR. 20 Mart saat 23.08; Türkiye HENÜZ Koalisyon Güçleri’ne katılımı ile ilgili karar ver(E)medi veya ABD ile Fransa tarafından ENGELLENDİ (One Minute diye gürlemeye ( şakacıktanda olsa) benzemiyor bu işler, mesele içeride şov yapıp, insanları OYALAMAK veya SAHTE GÜNDEMLERLE meşgul edip bir şeylerin ÜSTÜNÜ ÖRTMEK değil ; ULUSLAR ARASI ÇIKARLAR. Tak diye frenine basıverirler)… ANLATABİLDİM Mİ???

Yani ; Adın ne? Mülayim. Sert olsan ne çıkar..